Konstgjord torv för fotbollsplaner kan vara det perfekta valet. Syntetisk torv för fotboll måste endast vara minst 40 mm och 60 mm högsta höjd.
Byggandet av ett kvalitetsfält med artificiell fotbollsplattform kräver speciell kunskap, speciellt underhåll och förståelse för användningsförfarandena.
Konstgras är den framgångsrika lösningen för fotbollsplaner eftersom de kan användas 24 timmar om dygnet, 7 dagar i veckan, 365 dagar om året under alla väderförhållanden.
Så fördelarna med konstgräs är högre än för naturgräs: låga underhållskostnader, ökad kvalitet på spelet, hållbarhet, minskad skada och möjligheten att använda fotbollsplanen året runt.
Beroende på ditt projekt kommer Atlas Sport teamet att rekommendera dig rätt gräsmatta för ditt fält, och installationen av konstgräs kommer att göras av vårt professionella team.
| Stapelhöjd | 50mm |
| Färg | grön |
| sy | 160 / m |
| Mätare | 5/8 |
| Densitet | 10080 |
| Stöd | PP + Net + Sbr latex |
| Rullbredd | 2m eller 4m eller anpassad |
| Rulllängd | 25m eller anpassa |

F: Är du tillverkare eller handelsföretag?
A: Vi är tillverkare specialiserad på konstgräs, vi producerar råvaran av oss själva och våra produkter är populära över hela världen.
F: Vad sägs om dina produkters kvalitet?
A: Våra produkter passerade 3000h anti-UV-testet, RoHS-testet, 5000 gånger slitstest och flamskyddsmedel.
Q: Minsta kvantitet ordning?
A: 500 kvadratmeter.
Fråga: Vad sägs om ledtiden?
A: Prov behöver 30 dagar, massproduktion behöver 20 dagar.
Fråga: Hur många typer av artificiellt gräs kan du ge?
A: Vi kan erbjuda konstgjort gräs för landskapsarkitektur, sport och gräsplattor.
F: Vad är din FOB-port?
A: Shanghai hamn.
Populära Taggar: konstgjorda fotbollsfält, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, pris, kostnad














