Utmärkt prestanda Konstgräs har utmärkt elasticitet och äkta gräsintresse, och sport på artificiellt gräs har en känsla på en naturlig gräsmatta. I synnerhet är träningsintensitetstoleransen för konstgräs oöverträffad av naturlig gräs. Produkten kan användas hela dagen, ingen blekning, ingen deformation, hållbar och alltid ny.

| Stapelhöjd | 30mm |
| Färg | 4 färger |
| sy | 225 / m |
| mätare | 3/8 |
| densitet | 23625 |
| Stöd | PP + Net + Sbr latex |
| Rullbredd | 2m eller 4m eller anpassad |
| Rulllängd | 25m eller anpassad |
Multi-purpose
Passar alla applikationer
Slitstark och slitstark
Instant och life-like
Ingen maintenan

Varför Underhåll?
Behovet av att upprätthålla ett artificiellt gräsfält är grundläggande för flera orsaker. Dessa kan markeras enligt följande:
- Lång livstid
- Spela prestanda
- Säkerhet
- Estetik
Livslängden på det artificiella gräsfältet kommer att reduceras avsevärt genom bristande underhåll. Således kommer investeringen i fältet att undergrävas.
Ett aktivt underhållsprogram maximerar installationstiden och säkerställer många tillfredsställande användningsår. Underhållsreglerna är baserade på enkla principer:
- hålla ytan ren
- hålla infillnivån
- håller fibern upprätt
- rapportera mindre defekter innan de blir stora problem
Populära Taggar: syntetiskt gräsföretag, Kina, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, pris, kostnad














